Chat with us, powered by LiveChat

FAQ

fp_hero
Informacja Pozytywna na twój temat
Pozytywne oferty FairPay.pl
Kwestie formalne
Inne
Co to jest Informacja Pozytywna?
Informacja Pozytywna (pozytywna informacja gospodarcza) to potwierdzenie zapłacenia w terminie np. faktury lub raty kredytu. Dzięki takiej informacji każdy może dowiedzieć się, że jesteś wiarygodny i warto z Tobą współpracować.
Gdzie znajduje się taka informacja?
Informacje Pozytywne dodawane są do bazy danych KRD Biura Informacji Gospodarczej, największego biura informacji gospodarczej w Polsce. Z tej bazy korzystają m.in. banki, instytucje oraz firmy.
Kto może pobierać informacje na mój temat?
Z bazy KRD BIG SA korzystają m.in. banki, instytucje oraz firmy. Raport zawierający Informacje Pozytywne na Twój temat może więc pobrać np. potencjalny kontrahent lub bank, w którym starasz się o kredyt. Dlatego warto dbać o to, by po każdej terminowej płatności otrzymać Informację Pozytywną.
Na jakiej podstawie funkcjonuje Informacja Pozytywna?
Wszystkie kwestie dotyczące Informacji Pozytywnych reguluje Ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (tj. z dn. 14 maja 2014 Dz.U. z 2014 poz. 1015).
Dlaczego warto zbierać Informacje Pozytywne?
Jeśli płacisz na czas, możesz otrzymywać Informacje Pozytywne na swój temat. Dzięki nim budujesz swoją pozytywną historię płatniczą i jesteś postrzegany jako wiarygodny kontrahent, a tym samym możesz otrzymywać lepsze oferty i negocjować korzystniejsze warunki współpracy handlowej.
Dlaczego warto dodawać Informacje Pozytywne?
Jeśli Twoi klienci płacą Ci na czas, możesz przekazywać Informacje Pozytywne na ich temat. Dzięki temu nagradzasz ich, a tym samym poprawiasz Wasze relacje i motywujesz ich do dalszego płacenia w terminie.
 
Polityka prywatności