Chat with us, powered by LiveChat
.System Terminowych PłatnościAktualności
Aktualności
11/05/2017
Zatory maleją, gospodarka rośnie
W pierwszym kwartale 2017 roku co piąta polska firma nie miała żadnych problemów z otrzymaniem terminowej zapłaty za sprzedane towary lub usługi, a Indeks Należności Przedsiębiorstw osiągnął najwyższy poziom w ponad ośmioletniej historii badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”. To daje nadzieje na wyższy wzrost gospodarczy w nadchodzących miesiącach.
czytaj dalej →
07/06/2017
Przedsiębiorcy łatwiej odzyskają długi
71% przedsiębiorców z sektora MSP skarży się na problemy z nieterminowymi płatnościami ze strony klientów. Lekarstwem na te bolączki ma być pakiet wierzycielski. Ustawa dająca firmom narzędzia do dokładniejszej weryfikacji kontrahenta i szybszego odzyskania należności została przyjęta przez Senat. Większość nowych przepisów może wejść w życie 1 czerwca 2017 r., część 6 miesięcy od dat ogłoszenia.
czytaj dalej →
23/02/2017
Wzrosło zadłużenie w handlu
Łączne zadłużenie przedsiębiorstw handlowych w styczniu br. wyniosło 2,269 mld zł. Średni dług firm z tego sektora w Polsce wynosi prawie 30 tys. zł, a przeciętna wartość jednego nieopłaconego w terminie zobowiązania to 7 tys. zł. Rekordzista to firma z Mazowsza – jego łączne zadłużenie wynosi prawie 16 mln zł. To najważniejsze informacje zawarte w raporcie Krajowego Rejestru Długów „Sytuacja finansowa branży handlowej w obliczu zmieniającego się rynku”, którego partnerem jest Polska Izba Handlu.
czytaj dalej →
03/01/2017
Druga edycja Firmowych Ewolucji BZ WBK za nami!
Niedawno zakończyła się druga edycja Firmowych Ewolucji, organizowanych przez bank BZ WBK. System Terminowych Płatności FairPay.pl był jednym z partnerów programu, którego celem było wspieranie polskich przedsiębiorców.
czytaj dalej →
07/12/2016
Budowlanka z problemami finansowymi
1,6 miliarda złotych wynosi już dług firm budowlanych notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. To o 254 mln więcej niż na koniec lutego tego roku. Powolne uruchamianie przetargów publicznych, brak nowych inwestycji i ogromna konkurencja nie wróżą poprawy sytuacji. Na domiar złego budowniczowie sami czekają na odzyskanie 440 mln zł, z czego 52% od swoich kolegów po fachu.
czytaj dalej →
18/09/2016
Firmy czekają na pieniądze 2 miesiące i 25 dni
Średni okres oczekiwania na zapłatę w trzecim kwartale 2016 roku wyniósł 2 miesiące i 25 dni. System Terminowych Płatności FairPay.pl pozwoli Ci skrócić czas oczekiwania na pieniądze od klienta. Teraz nawet 75% klientów zapłaci Ci do 7. dnia po terminie.
czytaj dalej →
11/07/2016
System FairPay.pl partnerem „Firmowych Ewolucji” BZ WBK!
Już wkrótce rusza 2. edycja „Firmowych Ewolucji”, audycji telewizyjnej stworzonej przez BZ WBK z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach. System FairPay.pl został jednym z partnerów programu.
czytaj dalej →
07/03/2016
System FairPay.pl doceniony przez ekspertów finansowych
System Terminowych Płatności FairPay.pl otrzymał tytuł Finansowej Marki Roku, przyznawany przez ekspertów „Gazety Finansowej”. Nasza usługa została doceniona za innowacyjność i kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów firm.


czytaj dalej →
20/01/2016
Firmy płacą rekordowo szybko, ale problemy nie znikają
W czwartym kwartale 2015 roku zmniejszył się odsetek niezapłaconych faktur oraz skrócił średni czas oczekiwania na zapłatę. 3 miesiące i 12 dni to najlepszy wynik w siedmioletniej historii badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”. W tym samym czasie przybyło jednak firm, które narzekają na rosnące kłopoty z otrzymaniem pieniędzy za sprzedane towary i usługi. Największe problemy tradycyjnie już dotykają mikro i małe przedsiębiorstwa.
czytaj dalej →
12/10/2015
Wystartował System Terminowych Płatności FairPay.pl
Ponad 80% polskich przedsiębiorstw na co dzień w większym lub mniejszym stopniu boryka się z problemem nieterminowych płatności, które mogą blokować rozwój firmy i zachwiać jej płynnością finansową. Aby takie sytuacje nie miały więcej miejsca, powstał System Terminowych Płatności FairPay.pl.
czytaj dalej →
NOWSZE
STARSZE